Повертаючись до енергоефективності та теплопостачання

Повертаючись до енергоефективності та теплопостачання

02.01.2019 17:19 | БЛОГИ

З самого початку каденції діючого депутатського корпусу у Маріуполі, наша команда "Сила людей" наголошувала на тому, що у більшості випадків з ціною комунальних послуг, а особисто теплопостачання, важлива у першу чергу не висока ціна, а невелика ефективність системи та неможливість регулювання тепла!

Які зараз проблеми по пунктам:
- великі тепло та енерго витрати під час транспортування тепла (не ефективна ізоляція, дуже великі відстані від джерела формування тепла до користувачів тепла, витрати електроживлення для транспортування теплоносія);

- велика інертність існуючих котелень та не можливість швидко змінювати рівень нагріву теплоносія (або зовсім відсутність можливості регулювання);

- відсутність можливості регулювання тепла кінцевим користувачем (відсутність регуляторів на радіаторах) ;

- великі витрати на обслуговування існуючих теплошляхів (постійні розриття, руйнування прибудинкової території та клумб, витрати на заміну труб, витрати на ізоляцію).

Все це призводить до того, що зникає сенс для користувачів робити тепломодернізацію - тому що, неможливість регулювати та економіти вбиває будь яку ініціативу!

На цьому відео тепломережа "сталінок" та "хрущівок" у яких є усі технічні можливості для перехіду на індивідуальне опалення: газові труби які не треба міняти, тому що використовуються газові колонки для підігріву води, є спеціальні димоходи. 
Навіть є практичні зразки, коли люди встигли встановити котли опалення і зараз замість у середньому 2000грн на місяць, витрачають на весь газ 800грн!

Логічно було би зробити міську програму і почати з таких будинків для переходу на індивідуальне опалення - допомагати тим верствам населення які не мають можливості! Всі інші залюбки витратять свої кошти один раз, щоби мати можливість регулювати опалення та економити гроші!

Для багатоповерхових будинків потрібен інший підхід з локальними міні-котельними.

Але нас вже третій рік годують обіцянками про ПРОГРАММУ ОПАЛЕННЯ! А поки що, ми годуємо енергоннефективного монстра...