" />

"Є ліки" в Маріуполі. І монополія на добрі справи теж є.

23.06.2017 09:38 | Общественные инициативы

Приємно бути двигуном до змін. Уважно слідкуйте за хронологією.

У квітні 2017 року ми подали проект рішення про обов'язкове приєднання усіх медичних закладів та установ до відкритого електронного реєстру наявних ліків у лікарнях.

Але отримали відписку, що це не прерогатива міської ради приймати такі рішення, хоча це і неправда. Так, дійсно можливо було прийняти таке рішення розпорядженням голови, на виконкомі або розпорядження голови міськздраву. Але окрім відписки нічого не сталося.

До моменту, коли ми подали заяву на мера в поліцію про невнесення наших проектів на розгляд ради. 
Після цього наш проект попадає у червні 2017 у порядок денний.

Перед першою комісією я перевіряю на сайті Е-лік, що з лікарнями Маріуполя, і бачу, що після нещодавньої презентації проекту "Пацієнти України" у Краматорську, у розділі Маріуполя з'явилися лікарні обласного підпорядкування.
Після спілкування з представниками "Пацієнтів України" з'ясувалося, що майже тиждень тому міські лікарні Маріуполя вирішили РАПТОВО підключитися до системи Є-ліків, але від маріупольських лікарень досі немає даних, та й контактна особа не квапиться виходити на контакт. Отаке. Ніби і є підключення, а даних про ліки немає, тому лікарні не відображаються у базі Є-ліків!

Тим часом починається перша депутатська комісія, на якій нам починають розповідати "на хіба приймати рішення міськради, якщо можливо прийняти розпорядження, сила людей знову піариться!"

Ми кажемо, ОК! Якщо таке розпорядження є, чому по-перше нам його не відправили як заперечення на проект? А по-друге, наявність розпорядження не заважає прийняти наш проект, котрий нічого не ускладнює, але закріпляє відповідальних на рівні заступників міського голови за виконання проекту.

Ясен як день, що уся Оппо компанія не хоче приймати таке рішення, тому що:
- ви знову піаритесь (хоча проект був раніше за розпорядження);
- ви намагаєтесь усе ускладнити (хоча ми лише намагаємось закріпити відповідальність за конкретними посадовими особами).

Мораль цієї історії очевидна - монополія на добрі справи продовжує панувати у Маріуполі, але так чи інакше ми свою справу зробили і маріупольці зможуть отримувати актуальну наявність безкоштовних ліків у кожній лікарні!

І якщо комусь відмовляють у ліках, які є у списку у наявності, це буде привід для службової перевірки!