Дерева проти реконструкції?

Дерева проти реконструкції?

23.01.2020 14:45

 

Минулого тижня команда Центру громадських ініціатив. організувала зустріч з приводу ситуації зі збереженням дерев та зелених насаджень в Маріуполі.

 

На ній були присутні: Петро Чекер (директор "Зеленбуду"), Vahagn Mnacakanyan (директор управління екології...), представник ДТЕК, представник УКБ (управління капітального будівництва, яке наглядає за проектами) та багато небайдужих містян Маріуполя.

 

Діалог був непростий, містами з переходами на особистості та образи. Але модератори змогли разом перевести дискусію до конструктивного русла.

 

Обговорювали проблеми аварійного обрізання дерев, часто відсутню компетенцію та навички в тих, хто проводить обрізку, відсутність систематичного догляду за рослинами, особливо віковими. Також проблему безконтрольного спілу дерев - коли мешканцям незрозуміло хто та на якому підґрунті спилює дерева.

Вирішили, що необхідно шукати програмний комплекс для Маріупольської міської ради, який дозволить не тільки інвентаризувати дерева, але вести окремі картки з догляду за станом всіх дерев.

Майже у всіх питаннях активісти знайшли порозуміння з присутніми посадовцями міської ради.

 

За підсумком дискусії команда Центру розробили документ, з яким звернулися до міського голови.

 

Щодо площі "Свободи", де зараз йдуть роботи. Нажаль, знову проектанти не ставили перед собою пріоритет зберегти все існуюче, тому під видалення було відправлено багато дерев. Частина з яких була здорова.

На цей час домовилися, що окрім тополь (які вже не зберегти), інші здорові та багаторічні дерева НЕ БУДУТЬ ЧІПАТИСЯ! Як приклад великий ясень, який я постив та катальпа біля перехрестя.

У найближчий тиждень, пообіцяли спільний вихід на об'єкт та обговорення збереження старих дерев та корегування проекту.