Боротьба за екологію триває

Боротьба за екологію триває

28.05.2020 16:55

Маріуполь знову на першому місті. І це не дивно - два металургійних гіганта, велика частина обладнання яких застаріла. І на кожного маріупольця припадає десь 580 кг викидів на рік!

 

Але цей рейтинг не відображає всієї ситуації. А окрім цього, по деяким містам, вже в черговий раз, показує нісенітницю.

 

Ну не може бути в Одесі гірше Запоріжжя. Апріорі. Той хто був там і там, не має в цьому сумнівів.

 

Просто сама методика вимірів і близько не відображає всіє ситуації з забрудненням.

 

Головні слабкі місця існуючого державного моніторингу:

1) застаріли нормативи ГДК (гранично дозволених концентрацій) по пилу призводять до того, що ми навіть в Маріуполі не бачимо перевищень! Хоча пил - головна забруднююча речовина в місті...

 

2) відсутність безперервності моніторингу за станом повітря. Нагадую, що пости Гідромету роблять виміри в середньому - 2-4 рази на добу! Окрім цього вони не працюють в святкові дні та вихідні.

 

3) невелика кількість постів спостереження. Існуючі пости спостереження в Маріуполі, не охоплюють всі джерела викидів, тому й результат буде не зовсім повноцінний.

 

4) відсутність оперативності отримання результатів. Лаборант повинна приїхати на пункт відбору, забрати проби, відвезти до лабораторії і через якись час отримати результати. А потрібен безперервний онлайн моніторинг з відкритим даними.

 

Чи потрібно повністю відмовлятися від існуючих постів спостереження та лабораторій Гідромету?

Точно НІ. Їх потрібно модернізувати, та залишити як контрольний ресурс для періодичної перевірки сучасних автоматичних онлайн постів спостереження.

Але не фоні негативних змін в керівництві державі, надій на реальні перетворення системи все менше...