Безкоштовна земля Метінвесту?

Безкоштовна земля Метінвесту?

21.06.2019 15:53

Передісторія

 

З 14.09.1993 у місті Маріуполі зареєстроване ТОВ "АГ СТАЛЬ", більш відоме як Металургійний завод АГ "Сталь" (колишній "Секонд ЛТД"), можливо ви його бачили на березі Кальміусу, коли проїздили по набережній повз Азовсталь.

 

Один з співзасновників якого Голубченко Олексій Анатолійович є сином Анатолія Голубченка, котрий з 2006 по 2014 був першим заступником голови КМДА, а інший, Голубченко Сергій Петрович - колишній заступник генерального директора ПрАТ «ММК імені Ілліча».

Подейкують, що з 2010 року, неофіційним бенефіціаром заводу став Олексій Миколайович Азаров, син колишнього прем’єр-міністра Миколи Азарова.

 

У 2015 році, втративши підтримку держави, завод ініціював процедуру банкрутства. Найбільший кредитор, державний "Укрексімбанк", досі судиться щодо відміни торгів з продажу майна банкрута, на яких обладнання ціною 370 млн, було продане за 4,7 млн ТОВ "ТД Азовмашекспорт". У 2016 році завод був перепроданий ПрАТ «ММК імені Ілліча». Ціна угоди не відома, та й не це є темою розслідування.

 

Ситуація

Через 4 місяці після купівлі, як доброчесний власник об’єкту нерухомості, ПрАТ «ММК імені Ілліча» звертається з заявою до Маріупольської міської ради про отримання в оренду земельної ділянки під придбаним заводом площею 5,6 гектарів.

 

Управління земельних відносин готує проект рішення, управління Секретаріат ради публікує його на сайті, начебто все йде за Регламентом, але пішов вже 3-й рік, а рішення все ще не проголосоване депутатами, багато з яких є діючими /колишніми робітниками або чоловіками/дружинами робітників ПрАТ «ММК імені Ілліча».

 

Ви спитаєте чому така недбалість по відношенню до комбіната - годувальника?

 

А все просто, нема договору оренди – нема орендної плати!

 

Згідно нормативної грошової оцінки на 2019 рік, вартість цього «шматочка» землі становить 60 млн. грн., а орендна плата у розмірі 3% - 1,8 млн. на рік.

Можливо у 2017-2018 роках грошова оцінка цієї землі була трохи менша, але приблизно можна підрахувати, яку економію приносить така «забудькуватість» робітників міської ради.

 

Тому, наша команда "Центру громадських ініціатив" звертається до відповідального заступника міського голови Михайло Івченко, за сумісництвом – голови комісії по нарахуванню збитків по оренді землі: чи будуть нараховані збитки ПрАТ «ММК імені Ілліча»? І хто саме винний у тому, що проект рішення про зміну орендаря досить не був винесений міським головою Вадим Бойченко на сесію?

 

P.S. Дякуємо прихильникам за інформацію та Олег Харченко за проведений аналіз