Чергові громадські слухання щодо реконструкції на Ілліча

Чергові громадські слухання щодо реконструкції на Ілліча

29.10.2018 15:13 | Экология

У п`ятницю відвідали громадські слухання щодо ОВД по проекту реконструкції групи чорнових клітей широкосмугового стану ЛПЦ-1700 ПрАТ «ММК ім. Ілліча». 

Згідно з проектом відбудеться заміна старого прокатного обладнання. Після реконструкції планується збільшити виробництво рулонної сталі з 1150 тис.т. на рік до 2500 тис. т на рік (виробнича потужність обладнання 3500 тис.т). Як анонсували заявники, викиди в атмосферу після реконструкції зростуть в річному вимірі за рахунок росту виробництва, але рівень забруднення повітря не виросте, тому що в виробництві будуть нарощувати долю природного газу (більш екологічно-чистого) й зменшувати долю доменного. 

Це, теоритично, добре в економічному плані. Оскільки сталь, яку виробили на ККЦ та розлили на МНЛЗ (по МНЛЗ № 4 були слухання, якщо пам’ятаєте), буде перероблена на ЛПЦ-1700 в продукцію з високою доданою вартістю (гарячекатаний сталевий лист, труби та ін). На відміну від напівфабрикату, який переробляють в готову продукцію десь «за бугром». Тобто, металурги отримають більший прибуток та заплатять більше податків в Україні.

При обговоренні виникли питання. На деякі з них отримали відповідь, на деякі будемо надсилати письмові запити та зауваження на адресу Мінекології. 

А потім – чекати… Як чекаємо відповідей на 5 зауважень по 6 Звітам з ОВД, які досі не отримані, попри всі строки та вимоги екологічного законодавства.